Wygrana w pierwszym sparingu z Łazami

Sokół Kaszowo udanie rozpoczął przygotowania do startu sezonu w klasie B wygrywając w niedzielę 24 lipca 3:2 mecz sparingowy z Klubem Sportowym Łazy. Spotkanie zostało rozegrane na boisku w Łazach Wielkich.

Nasza drużyna przystąpiła do pojedynku z Łazami w mocno osłabionym składzie. Z różnych powodów w meczu nie mogli zagrać m.in. podstawowi zawodnicy: Karol i Tomasz Kiszczakowie, Maciej Balwar i Krystian Zbierant. Równie osłabione były Łazy, u których w polu z konieczności musiał zagrać grający trener Kamil Skoczylas. W naszej drużynie zagrało natomiast dwóch testowanych zawodników: napastnik Damian Smok (Wiwa Goszcz) oraz skrzydłowy Arkadiusz Krupa (Barycz Milicz).
Spotkanie rozpoczęło się od ataków naszej drużyny. W 3 minucie Damian Baziuk po podaniu od Damiana Smoka minimalnie uderzył ponad poprzeczką. W 9 minucie po rajdzie lewą stroną w sytuacji sam na sam w bramkarza rywali Piotra Balagę uderzył Norbert Radgowski. W 18 minucie groźne uderzenie Kamila Skoczylasa z Łaz obronił nasz golkiper Kamil Nowak. W 20 minucie mocne uderzenie Damiana Kaczorowskiego z Łaz wpadło do naszej bramki tuż przy słupku. W tej sytuacji nasz bramkarz Kamil Nowak nie miał szans na skuteczną interwencję. W 38 minucie po podaniu od Jacka Radgowskiego sam na bramkę pognał Damian Baziuk, minął bramkarza rywali i zdobył bramkę na 1:1. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
W 55 minucie Jacek Radgowski podał piłkę Damianowi Smokowi, który minął obrońcę i strzałem po ziemi pokonał bramkarza Łaz. Wówczas było 2:1 dla naszej drużyny. Chwilę później setki po podaniach od Damiana Smoka zmarnowali Jacek Radgowski (62 minuta) i Damian Baziuk (65 minuta). W 75 minucie Łazy zdobyły gola na 2:2. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył nowy obrońca Łaz Andrzej Marciniak i zdobył piękną bramkę uderzeniem z główki. W 85 minucie wychodzący z lewej strony pola karnego Damian Smok zdecydował się na strzał. Piłka odbijając się od obrońcy Łaz spadła pod nogi Kazimierza Gila, który strzałem z bliska zdobył bramkę na 3:2. Ostatecznie takim wynikiem zakończył się pierwszy mecz sparingowy naszej drużyny przed startem nowego sezonu.
Następny mecz sparingowy nasza drużyna rozegra w najbliższą niedzielę 31 lipca. Rywalem na boisku w Kuźniczysku o godz. 14 będzie miejscowy Błysk - beniaminek klasy A.

KS Łazy – Sokół Kaszowo 2:3
(gole: Damian Kaczorowski 20’, Andrzej Marciniak 75’ – Damian Baziuk 38’, Damian Smok 55’, Kazimierz Gil 85’)

Kamil Nowak – Marcin Horbik, Adrian Bielak, Jacek Radgowski, Norbert Radgowski – Arkadiusz Krupa, Mariusz Mocydlarz, Sebastian Gryglewicz, Damian Baziuk – Krystian Bielak, Damian Smok oraz Krystian Wawrzyniak, Kazimierz Gil. Trener: Jacek Radgowski.