Porażka w ostatnim sparingu w Borzęcinie

W niedzielę 13 marca Sokół Kaszowo przegrał na wyjeździe 2:4 z Orkanem Borzęcin w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej klasy B. Gole dla Sokoła strzelali Krystian Wawrzyniak i Adrian Knefel.

Rywalem naszej drużyny w ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej klasy B był wicelider grupy I wrocławskiej klasy B Orkan Borzęcin, którego podczas meczu testowego latem pokonaliśmy w Miliczu 3:1. Nasza drużyna przystąpiła do meczu bez 4 ważnych zawodników: lidera obrony Adriana Bielaka, najskuteczniejszego napastnika Damiana Smoka oraz Łukasza Matuszewskiego i Piotra Romańczuka.
Początek sparingu ułożył się dla naszej drużyny bardzo niekorzystnie. Napastnik rywali już w 2 minucie po kontrze wybiegł z prawej strony sam na sam z Kamilem Nowakiem i pewnym uderzeniem pokonał naszego bramkarza. W 17 minucie nasza drużyna mogła wyrównać stan meczu, jednak uderzenie Bartosza Smoczyka trafiło w poprzeczkę. W 19 minucie grający na prawej pomocy Adrian Knefel odebrał piłkę obrońcy Orkana, podał do wybiegającego na sytuację sam na sam Krystiana Wawrzyniaka, który mocnym uderzeniem przy słupku zdobył bramkę na 1:1. W 24 minucie sędzia spotkania Pan Krzysztof Kłopotowski podyktował rzut karny dla Borzęcina za faul w polu karnym. Zawodnik rywali mocno uderzył tuż przy słupku i było 2:1 dla gospodarzy. W 34 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przyjął na 16 metrze Krystian Wawrzyniak. Strzał naszego skrzydłowego uderzył w poprzeczkę. Piłka wpadła jednak pod nogi Adriana Knefla, który przyjął futbolówkę i mierzonym strzałem umieścił ją w siatce. Do przerwy było zatem 2:2.
W 2 połowie, generalnie jak i w całym meczu, nasza drużyna prowadziła grę, a Orkan groźnie kontrował. W 76 minucie zawodnik gospodarzy po szybkiej akcji wyszedł sam na sam z lewej strony i zdobył bramkę na 3:2. W 87 minucie Orkan po kontrze zdobył kolejną bramkę i wygrał sparing 4:2.
Warto podkreślić, że wartościowy sparing toczył się w sportowej atmosferze. W najbliższą niedzielę czeka nas inauguracja rozgrywek klasy B. O godz. 11 na wyjeździe zmierzymy się z Sokołem Ujeździec Wielki.

Orkan Borzęcin – Sokół Kaszowo 4:2
(gole dla Sokoła: Krystian Wawrzyniak 19’, Adrian Knefel 34’)

Kamil Nowak – Marcin Horbik (46 Jacek Radgowski), Mariusz Mocydlarz, Krystian Zbierant (75 Emil Sobieski), Norbert Radgowski – Adrian Knefel, Bartosz Smoczyk (61 Amadeusz Partyka), Maciej Balwar (62 Krystian Bielak), Krystian Wawrzyniak (77 Krystian Adler) – Krystian Bielak (35 Arkadiusz Krupa, 61 Marcin Horbik), Damian Baziuk. Trener: Adam Sadowski.