Pechowa inauguracja w Ujeźdźcu Wielkim

W niedzielę 19 marca Sokół Kaszowo przegrał 0:2 na wyjeździe z Sokołem Ujeździec Wielki na inaugurację rundy wiosennej w klasie B.

Spotkanie inaugurujące rundę wiosenną klasy B był pierwszym oficjalnym meczem trenera Adama Sadowskiego w roli szkoleniowca Sokoła Kaszowo. W naszej drużynie debiut zaliczyli nowi zawodnicy Łukasz Matuszewski, Piotr Romańczuk i Bartosz Smoczyk. Nieoczekiwanym osłabieniem kadry Sokoła jest natomiast odejście Jacka Radgowskiego, który w ostatnim tygodniu przed inauguracją rundy wiosennej zdecydował się na transfer do KS Łazy.
Na spotkanie w Ujeźdźcu Wielkim wyszliśmy ustawieniem 1-4-5-1. Nastawialiśmy się na ciężki pojedynek mając w pamięci trudny, choć wygrany 2:1 mecz w pierwszej rundzie. W meczu pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie gracze Sokoła Ujeździec Wielki. Po dalekim wyrzucie z autu i przedłużeniu piłki przez napastnika, zawodnik gospodarzy z 10 metrów uderzył ponad poprzeczkę. W 20 minucie groźną sytuację stworzyła sobie nasza drużyna. Po wrzutce z prawej strony Marcina Horbika, piłkę na 16 metrze przyjął Krystian Bielak, do piłki doskoczył Krystian Wawrzyniak, którego potężna bomba poleciała minimalnie ponad poprzeczką. W 23 minucie po wrzutce z rzutu wolnego Macieja Balwara, piłka doleciała do stającego samemu na 5 metrze niekrytego Damiana Smoka. Nasz najlepszy strzelec nie trafił jednak w piłkę, która wyszła na aut bramkowy. W 29 minucie po fantastycznym rajdzie sam na sam z bramkarzem rywali wyszedł Norbert Radgowski, którego strzał wybronił golkiper gospodarzy. W 36 minucie padła bramka dla drużyny z Ujeźdźca Wielkiego. Zawodnik rywali Tomasz Gomółka pobiegł lewym skrzydłem na naszą bramkę. Mimo asekuracji naszego kapitana Krystiana Zbieranta, zawodnik rywali uderzając zewnętrzną częścią prawej stopy precyzyjnym uderzeniem przelobował z ostrego kąta naszego bramkarza Kamila Nowaka. W 42 minucie gospodarze po wrzutce z rzutu wolnego i celnej główce o mało co nie zdobyli gola. Na nasze szczęście kapitalną paradą popisał się Kamil Nowak, który końcówkami palców wybił na rzut rożny zmierzającą pod poprzeczkę piłkę. Więcej okazji w pierwszej połowie nie było i gospodarze prowadzili 1:0.
Druga połowa to była zdecydowana przewaga naszej drużyny. Gospodarze postawili skuteczne zasieki obronne na własnej połowie i czyhali na kontry. W 52 minucie Damian Smok minął zawodnika rywali i z ostrego kąta mocno uderzył w boczną siatkę. W 66 piłkę na polu karnym przyjął Damian Baziuk i oddał groźny strzał na bramkę. Świetnie spisujący się bramkarz gospodarzy wybił piłkę do boku, jednak żaden z naszych zawodników nie pofatygował się na dobitkę. W 71 minucie po indywidualnej akcji czystą pozycję do strzału miał na 15 metrze Łukasz Matuszewski, jednak jego lekkie uderzenie wybronił bramkarz Ujeźdźca. W 88 minucie gospodarze po szybkiej kontrze zdobyli bramkę na 2:0. Po dalekim wybiciu Krystian Zbierant niefortunnie główką przedłużył piłkę na prawe skrzydło do biegnącego skrzydłowego Ujeźdźca. Zawodnik rywali dośrodkował w pole karny, gdzie niekryty Paweł Zaremba uderzeniem z bliska pokonał Kamila Nowaka. W tym momencie było już po meczu. Po zaciętym boju nasza drużyna uległa gospodarzom z Ujeźdźca Wielkiego 0:2.

Sokół Ujeździec Wielki – Sokół Kaszowo 2:0
(gole: Tomasz Gomółka 36’, Paweł Zaremba 88’)

Kamil Nowak – Marcin Horbik, Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Norbert Radgowski – Damian Baziuk, Łukasz Matuszewski, Maciej Balwar, Damian Smok (78 Amadeusz Partyka), Krystian Wawrzyniak (61 Bartosz Smoczyk) – Krystian Bielak (46 Piotr Romańczuk). Trener: Adam Sadowski.