Nieznaczna porażka z Kuźniczyskiem

W niedzielę 31 lipca Sokół Kaszowo przegrał na wyjeździe 1:2 mecz sparingowy z beniaminkiem klasy A Błyskiem Kuźniczysko. Honorowego gola dla Sokoła zdobył Krystian Wawrzyniak.

Drużyna Sokoła przystąpiła do meczu w Kuźniczysku w bardzo mocno osłabionym składzie 12 zawodników. Nasza taktyka z wyżej notowanym rywalu polegała na cofnięciu się i atakowaniu rywali szybkimi kontrami. Już w 9 minucie Sokół objął prowadzenie. Grający na lewej pomocy Krystian Wawrzyniak minął zawodnika gospodarzy i fantastycznie z 16 metrów uderzył prawą nogą pod poprzeczkę. Piękna bramka!!!
W 20 minucie gospodarze wyrównali po tym jak bramkę po indywidualnej akcji zdobył skrzydłowy Zbigniew Janik. Gol na 2:1 padł w 43 minucie. Po rzucie rożnym bramkę strzałem nogą z bliska zdobył dla Błysku Marek Mielnik. W drugiej połowie dalej przewagę posiadał Błysk, ale to mądrze grający Sokół stwarzał sobie groźniejsze okazje do zdobycia bramki. Niestety, po raz kolejny w naszej drużynie zawiodła skuteczność, która jest największym mankamentem Sokoła w ostatnich miesiącach. W 200 proc. sytuacji Norbert Radgowski trafił z 8 metrów w słupek. Innej klarownej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Damian Baziuk. Swoje okazje miał także Błysk, ale jak zawsze w bramce Sokoła rewelacyjnie spisywał się Kamil Nowak.
– Fajny sparing, dobry rywal i super boisko do grania. Szkoda że nie wszyscy nasi zawodnicy podchodzą poważnie do sparingów. Tym chłopcom co byli bardzo dziękuje, a przeciwnikom życzę zwycięstw w A klasie – powiedział po meczu trener Jacek Radgowski.
Następny ciekawy sparing Sokół rozegra w niedzielę o godz. 11 na stadionie w Miliczu. Rywalem będzie wicemistrz grupy I klasy B Orkan Borzęcin.

Błysk Kuźniczysko – Sokół Kaszowo 2:1
(gole: Zbigniew Janik 20’, Marek Mielnik 43’ – Krystian Wawrzyniak 9’)

Kamil Nowak – Amadeusz Partyka, Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Marcin Horbik – Arkadiusz Krupa, Jacek Radgowski, Norbert Radgowski, Krystian Wawrzyniak – Damian Baziuk, Kazimierz Gil oraz Emil Sobieski. Trener: Jacek Radgowski.