Mecz Przyjaźni z UKS Postolin

W niedzielę 23 lipca Sokół Kaszowo na milickim stadionie pokonał 4:2 UKS Postolin w pierwszym meczu sparingowym przed startem nowego sezonu 2017/2018. Spotkanie z naszymi sąsiadami zostało rozegrane jako „Mecz Przyjaźni”.

Rywalem Sokoła Kaszowo w pierwszym z 7 meczów sparingowych przed nowym sezonem byli nasi przyjaciele z UKS Postolin. W naszym składzie zagrało dwóch testowanych zawodników: Kacper Mielnik (Barycz Milicz) oraz Jacek Radgowski (KS Łazy). Z różnych względów w składzie Sokoła brakowało kilku zawodników naszego klubu, m.in. Marcin Horbik, Maciej Balwar, Łukasz Matuszewski, Tomasz Kiszczak, Karol Kiszczak, Miłosz Zbierant, Andrzej Maniecki i Przemysław Małecki. Z powodu kontuzji w spotkaniu nie zagrał z kolei Piotr Romańczuk.
Przez olbrzymią część meczu nasza drużyna miała przewagę nad Postolinem. W 9 minucie Damian Baziuk w dobrej okazji uderzył w poprzeczkę bramki rywali. W 12 minucie Damian Baziuk wyłożył idealną piłkę Adrianowi Kneflowi, który w sytuacji sam na sam z bliska uderzył nad poprzeczką. W 21 minucie po rzucie rożnym Postolina obrońca naszych rywali Marcin Michalak uderzył główką obok słupka bramki strzeżonej przez Kamila Nowaka. W końcu w 28 minucie padła bramka dla naszej drużyny. Damian Baziuk podał piłkę na prawe skrzydło, gdzie Norbert Radgowski wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Postolina Michałem Barszczewskim i w sytuacji sam na sam z bramkarzem UKS Mariuszem Wybierałą strzelił bramkę uderzając tuż przy słupku. W 40 minucie Postolin niespodziewanie wyrównał. Po zagraniu ze środka pola od Eryka Strzelczyka kryty przez Adriana Bielaka zawodnik Postolina Sylwester Marczak będąc z lewej strony pola karnego plasowanym strzałem lewą nogą po długim rogu umieścił piłkę w siatce. W 44 minucie było 2:1 dla Sokoła. Grający w środku pola Jacek Radgowski zagrał idealną piłkę Damianowi Baziukowi, który w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza Postolina. Wynik 2:1 utrzymał się do przerwy.
W drugiej połowie po dokonaniu kilku roszad w składzie obraz gry się nie zmienił. Dalej to nasza drużyna przeważała na boisku. W 47 minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Damiana Baziuka w poprzeczkę bramki Postolina strzałem z główki uderzył Adrian Bielak. W 62 minucie akcję meczu zagrali Bartosz Smoczyk i Damian Baziuk. Bartek cudownym krótkim lobem nad dwoma obrońcami Postolina wyłożył piłkę Damianowi Baziukowi, który w sytuacji sam na sam z 8 metrów uderzył na 3:1 po długim słupku. W 69 minucie Postolin zdobył drugą bramkę w meczu. Po zagraniu z rzutu wolnego Remigiusza Pienio piłkę główką przedłużył napastnik Postolina Kacper Kędzia, który przelobował Kamila Nowaka i było 3:2. W 78 minucie futbolówkę w narożniku boiska od dwóch obrońców Postolina wyłuskał nasz najstarszy zawodnik Kazimierz Gil. Napastnik Sokoła wbiegając w pole karne mając przed sobą samego bramkarza odegrał piłkę do Krystiana Bielaka, który strzałem z bliska zdobył gola na 4:2. Wynik meczu już się nie zmienił, choć okazje mieli jeszcze Krystian Adler i Damian Baziuk. Po uderzeniu Krystiana Adlera bramkarz Postolina wybił piłkę nad poprzeczką. Z kolei kilka chwil później Damian Baziuk minął obrońcę Postolina i groźnie z 10 metrów uderzył na bramkę. Jednak jego uderzenie wybił na rzut rożny dobrze dysponowany bramkarz UKS Mariusz Wybierała. Wartościowy testmecz zakończył się wygraną naszej drużyny 4:2.
Spotkanie zostało rozegrane w ramach projektu klubu z Postolina „Mecz Przyjaźni” dofinasowanego ze środków z gminy Milicz. Dzięki projektowi i dodatkowej gminnej dotacji w wys. 3 tys. zł klub z Postolina zakupił sprzęt sportowy niezbędny do gry w klasie B.

UKS Postolin – Sokół Kaszowo 2:4
(gole: Sylwester Marczak 40’, Kacper Kędzia 69’ – Damian Baziuk 44’ i 62’, Norbert Radgowski 28’, Krystian Bielak 78’)

Kamil Nowak – Amadeusz Partyka (46 Arkadiusz Krupa), Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Kacper Mielnik (63 Krystian Adler) – Norbert Radgowski (63 Emil Sobieski), Jacek Radgowski (46 Krystian Bielak), Mariusz Mocydlarz (46 Krystian Wawrzyniak), Bartosz Smoczyk – Damian Baziuk (88 Norbert Radgowski), Adrian Knefel (76 Kazimierz Gil). Trener: Adam Sadowski.