Lider okazał się za mocny

Sokół Kaszowo przegrał 0:5 z liderem klasy B Baryczą Sułów w meczu 15 kolejki klasy B. Po tej porażce spadliśmy na 6 miejsce w lidze.

Mecz z Baryczą Sułów miał dwa oblicza, do 70 minuty i od 70 minuty do końca. Do 70 minuty graliśmy z liderem jak równy z równym kilkukrotnie zagrażając bramce naszego lokalnego rywala. W pierwszej połowie dwie dobre okazje do zdobycia bramki miał dla naszej drużyny Krystian Bielak. Niestety, obie sytuacje nie zostały wykorzystane, a Sułów po pięknym uderzeniu Szymona Iwanickiego z dystansu w 34 minucie pod poprzeczkę wyszedł na prowadzenie 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
W 2. połowie gra była wyrównana do 70 minuty. W ostatnich 20 minutach Barycz nas zdominowała i wykończyła kontrami. W 71 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego w mur Damiana Baziuka, Sułów wyszedł z kontrą. Z prawej strony Jakub Czuchwicki zagrał piłkę do Macieja Bachty. Nasi obrońcy nie wybili piłki, a Bachta uderzeniem z 15 metrów pokonał Kamila Nowaka. W 78 minucie po kolejnej kontrze drużyna z Sułowa rozklepała naszą obronę i Robert Bieńkowski z bliska umieścił piłkę w pustej siatce. W 83 minucie po stracie naszej drużyny po wykonanym aucie, Sułów wyszedł z kolejną kontrą. Uderzenie w sytuacji sam na sam Jakuba Grzejszczyka wybronił Kamil Nowak, ale piłka niefortunnie odbiła się od kolana Emila Sobieskiego i wpadła do bramki. W 90 minucie gola strzałem z 25 metrów po rykoszecie zdobył stoper Baryczy Mariusz Bieńkowski i było 5:0 dla naszych rywali. W ostatniej akcji meczu Adrian Knefel po dynamicznym rajdzie wyszedł sam na sam z bramkarzem Baryczy Filipem Koczorowskim, który wybronił jego strzał. Wstydliwym rezultatem 0:5 przegraliśmy derby z Baryczą. Gratulacje dla naszych rywali, którym życzymy awansu do klasy A! My w kolejną niedzielę zmierzymy się na wyjeździe z KS Łazy w meczu derbowym powiatu milickiego.

Sokół Kaszowo – Barycz Sułów 0:5
(gole: Szymon Iwanicki 24’, Maciej Bachta 71’, Robert Bieńkowski 78’, Emil Sobieski-sam. 83’, Mariusz Bieńkowski 90’)

Kamil Nowak – Marcin Horbik (81 Emil Sobieski), Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Norbert Radgowski – Krystian Wawrzyniak (84 Krystian Adler), Maciej Balwar (46 Piotr Romańczuk), Mariusz Mocydlarz (84 Amadeusz Partyka), Bartosz Smoczyk (60 Arkadiusz Krupa) – Krystian Bielak (46 Adrian Knefel), Damian Baziuk. Trener: Adam Sadowski.