Dąb Kuraszków pokonany 4:0

W niedzielę 25 września Sokół Kaszowo pokonał na wyjeździe 4:0 drużynę Dębu Kuraszków w meczu 6 kolejki klasy B. Nasza drużyna tym samym umocniła się na pozycji wicelidera tabeli.

W wyjazdowym meczu z Kuraszkowem wyszliśmy w naszym najsilniejszym obecnie składzie w taktyce 1-4-4-2. Już w 1 minucie groźnie na bramkę rywali uderzał Damian Baziuk, ale jego strzał zdołał sparować bramkarz. W 12 minucie padła upragniona bramka dla naszej drużyny na 1:0. Po dalekim wyrzucie z autu Krystiana Zbieranta do piłki nie doskoczył Damian Smok, ale futbolówka poleciała za plecy obrońców Dębu Kuraszków. Do futbolówki pierwszy podbiegł Damian Baziuk, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem popisał się pięknym lobem i piłka zatrzepotała w sieci. W 22 minucie po zagraniu Damiana Baziuka piłkę skiksował obrońca gospodarzy. Do piłki doszedł Damian Smok, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył bramkę na 2:0. W 43 minucie D. Baziuk zagraniem na bok wypuścił Damiana Smoka, który przepięknym uderzeniem z ostrego kąta tuż przy słupku zdobył bramkę na 3:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
W 2 połowie gra się wyrównała, gdyż gospodarze goniąc wynik starali się odważniej zaatakować. W 56 minucie po zagraniu od Damiana Baziuka sam na sam z bramkarzem wyszedł i zdobył gola Damian Smok, ale sędzia spotkania Pan Michał Jankowiak odgwizdał pozycję spaloną. W 70 minucie pierwszą setkę w meczu wypracowali sobie gospodarze, ale fenomenalną interwencją popisał się nasz bramkarz Kamil Nowak, który wybronił strzał w sytuacji sam na sam. Wynik meczu ustalił w 90 minucie zawodnik gospodarzy Patryk Piotrowski, który skierował piłkę do własnej bramki po próbie uderzenia Krystiana Wawrzyniaka. W doliczonym czasie drugą setkę miał Kuraszków, ale idealnej okazji nie wykorzystał ich najlepszy strzelec Sebastian Oczeretko. Jego strzał wybronił Kamil Nowak.
Ostatecznie Sokół Kaszowo pokonał na wyjeździe ekipę Dębu Kuraszków i umocnił się na pozycji wicelidera tabeli. W najbliższą niedzielę nasza drużyna będzie pauzować, a w kolejną niedzielę 9 października w meczu 8 kolejki zagra na stadionie w Miliczu z Polonią Grabowno Wielkie. Mecz rozpocznie się nietypowo o godz. 10.30.

Dąb Kuraszków – Sokół Kaszowo 0:4
(gole: Damian Smok 22’ i 43’, Damian Baziuk 12’, Patryk Piotrowski-sam. 90’)

Kamil Nowak – Adrian Bielak (82 Amadeusz Partyka), Karol Kiszczak, Jacek Radgowski, Krystian Zbierant – Marcin Horbik (87 Krystian Wawrzyniak), Maciej Balwar, Tomasz Kiszczak, Norbert Radgowski – Damian Smok (69 Arkadiusz Krupa), Damian Baziuk (79 Mariusz Mocydlarz). Trener: Jacek Radgowski.