Cenne 3 punkty na inaugurację B klasy!!

W niedzielę 21 sierpnia Sokół Kaszowo na stadionie w Miliczu pokonał 2:1 Sokoła Ujeździec Wielki na inaugurację klasy B. Zwycięskiego gola dla Sokoła w 90 minucie meczu zdobył strzałem z 17 metrów Damian Baziuk.

Przed pierwszym historycznym meczem naszej drużyny w klasie B odbyła się uroczystość wręczenia Sokołowi pucharu za zajęcie 2. miejsca w klasie C i awans do wyższej ligi. Puchar wspólnie wręczali przewodniczący Powiatowej Społecznej Sekcji Piłki Nożnej w Żmigrodzie Pan Leszek Matusiak oraz burmistrz gminy Milicz Pan Piotr Lech.
Do samego meczu Sokół przystąpił mocno osłabiony. W składzie zabrakło m.in. trzech podstawowych zawodników: Adriana Bielaka, Tomasza Kiszczaka i Damiana Smoka. Spotkanie było od pierwszej minuty zacięte. Już w 1 minucie po rucie rożnym Karol Kiszczak z kilku metrów mógł strzelić gola, ale uderzył obok słupka. W 5 minucie groźnie z główki strzelał zawodnik Ujeźdźca Wielkiego, ale ładnie piłkę wyłapał nasz bramkarz Kamil Nowak. W 19 minucie po rzucie rożnym dla naszej drużyny, wybiciu piłki przez gości i ponownej wrzutce w pole karne idealną okazję do zdobycia bramki miał Krystian Zbierant. Niestety, nasz kapitan strzelił piłkę nogą z 10 metrów minimalnie obok słupka. W 41 minucie na bramkę Ujeźdźca pognał Norbert Radgowski, który minął obrońcę i z lewej nogi uderzył obok słupka.
W 60 minucie Sokół wyszedł na prowadzenie! Po wrzutce w pole karne z rzutu rożnego Damiana Baziuka do piłki najwyżej wyskoczył Krystian Zbierant, który zdobył piękną bramkę uderzeniem z główki. W 66 minucie Ujeździec wyrównał. Po wrzutce z lewej strony stojący na 11 metrze nasz obrońca Mariusz Mocydlarz fatalnie interweniował główką i zdobył bramkę samobójczą. W 90 minucie nasza drużyna oszalała z radości. Po krótkim zagraniu Norberta Radgowskiego do Damiana Baziuka, nasz napastnik z 17 metrów uderzył na bramkę. Piłka po rykoszecie od nogi obrońców wpadła do siatki drużyny gości. Tym samym Sokół w pierwszym meczu w klasie B odniósł historyczne zwycięstwo 2:1. Pierwszą w historii naszego klubu w klasie B zdobył Krystian Zbierant.

Sokół Kaszowo – Sokół Ujeździec Wielki 2:1
(gole: Krystian Zbierant 60’, Damian Baziuk 90’ – Mariusz Mocydlarz 66’-sam.)

Kamil Nowak – Marcin Horbik, Karol Kiszczak, Mariusz Mocydlarz, Krystian Zbierant (67 Przemysław Małecki) – Norbert Radgowski, Maciej Balwar, Jacek Radgowski, Sebastian Gryglewicz, Krystian Wawrzyniak (46 Artur Balwar) – Damian Baziuk. Trener: Jacek Radgowski.