Cenna wygrana z Kuraszkowem

W niedzielę 30 kwietnia Sokół Kaszowo na stadionie w Miliczu pokonał 1:0 Dąb Kuraszków w meczu 19. kolejki klasy B. Gola na wagę zwycięstwa dla naszej drużyny strzelił Adrian Knefel.

Głównym założeniem taktycznym na dzisiejszy mecz z Dębem Kuraszków było zagęszczenie pola gry i wyłączenie z gry lidera strzelców naszej grupy klasy B Sebastiana Oczeretkę, który do tej pory zdobył w lidze aż 24 gole dla Kuraszkowa. Założenie to udało nam się zrealizować w 100 proc., gdyż Dąb Kuraszków przez cały mecz nie stworzył sobie żadnej klarownej sytuacji do strzelenia gola. Nasza drużyna już w 1. połowie miała trzy setki. Najpierw w 9 minucie Norbert Radgowski zaatakował ostatniego obrońcę Kuraszkowa. Piłka odbiła się od jego ciała i wpadła pod nogi Damiana Baziuka, który miał sytuację sam na sam i dużo czasu na oddanie strzału. Niestety, uderzenie naszego zawodnika wybronił bramkarz Dębu. Chwilę później w 10 minucie Damian Smok zagrał piłkę nad obrońcą do Damiana Baziuka, który mając czystą sytuację do strzału z 14 metrów uderzył obok słupka. W 18 minucie sytuację sam na sam z bramkarzem miał tym razem Damian Smok, który jednak za daleko wypuścił sobie piłkę i golkiper Dębu zdołał wybić futbolówkę. Jeszcze w 27 minucie po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego Adriana Knefla, bramkarz gości wybił lecącą przy słupku piłkę na rożny. Do przerwy mimo naszej przewagi było 0:0.
W 51 minucie mieliśmy kolejną świetną okazję. Damian Smok zagrał piłkę na 14 metr do Damiana Baziuka, który mając czystą pozycję świetnie uderzył z lewej nogi przy słupku. Bramkarz gości wyciągnął się jednak jak struna i wybił piłkę. Chwilę później Adrian Knefel strzelając z lewej strony prawą nogą uderzył w poprzeczkę. W 68 minucie z lewej strony sam na sam wychodził Damian Baziuk, który jednak niecelnie zagrał piłkę na drugą stronę pola karnego do będącego na czystej pozycji nadbiegającego Tomasza Kiszczaka. Był to pierwszy występ Tomka po kontuzji złamania kości śródstopia i długiej przerwie w treningach. W końcu w 73 minucie padł upragniony gol. Po rajdzie lewą stroną Damian Smok przy linii końcowej zwodem zmylił obrońcę gości i wyłożył futbolówkę na 14 metr do nadbiegającego Adriana Knefla. Nasz skrzydłowy uderzył mocno lewą nogą i piłka wpadła tuż przy rozpaczliwie interweniującym bramkarzu Dębu Adrianie Brożynie. Szał radości naszej drużyny po zdobytym prowadzeniu i mobilizacja by utrzymać korzystny wynik do końca meczu. Jeszcze w 85 minucie Norbert Radgowski po pięknym rajdzie wyłożył piłkę na pustą bramkę Krystianowi Bielakowi, który jednak źle trafił w piłkę i uderzył w słupek, a dobitkę posłał ponad poprzeczką. Ostatecznie nasz Sokół wygrał mecz z Dębem 1:0 i zdobyliśmy cenne 3 punkty!!!!

Sokół Kaszowo – Dąb Kuraszków 1:0
(gol: Adrian Knefel 73’)