4:1 na inaugurację rundy wiosennej!

W niedzielę 8 kwietnia Sokół Kaszowo pokonał 4:1 Sokoła Ujeździec Mały na inaugurację rundy wiosennej w klasie B. Nasza drużyna jest wiceliderem tabeli i traci do Łaz 6 punktów.

Rywalem Sokoła Kaszowo w meczu inaugurującym rundę wiosenną w klasie B był nasz stary rywal z C klasy, a więc Sokół Ujeździec Mały. Na mecz wyszliśmy w ofensywnym ustawieniu 1-3-5-2 w składzie z nowymi zawodnikami: Sebastianem Ławniczakiem i wracającym do gry w Sokole Jackiem Radgowskim. Początek meczu nie ułożył się dla nas dobrze. Graliśmy pod mocny wiatr i mieliśmy duże problemy z wyprowadzaniem piłki do przodu. W 11 minucie nasz kapitan Adrian Bielak przy wyprowadzaniu piłki podał futbolówkę wprost pod nogi ukraińskiego skrzydłowego drużyny z Ujeźdźca Małego Jewgienija Skorobatki, który w sytuacji sam na sam uderzeniem po ziemi przy słupku pokonał Kamila Nowaka i niespodziewanie było 1:0 dla gości. W 18 minucie gola dla nas strzelił Krystian Bielak, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. W 26 minucie po rzucie wolnym bitym z 18 metrów uderzenie Adriana Knefla poszybowało minimalnie nad poprzeczką. W 37 minucie bramkarz gości wybił do boku uderzenie Adriana Knefla. Do piłki dobiegł Jacek Radgowski, który podał futbolówkę do Krystiana Bielaka. Nasz napastnik uderzeniem z 8 metrów przy słupku zdobył gola na 1:1. Chwilę później po akcji w trójkącie Krystian Bielak podał piłkę do Jacka Radgowskiego, który wypuścił sam na sam Adriana Knefla. Adrian na dużym spokoju umieścił piłkę przy słupku i było 2:1 dla naszej drużyny. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
W przerwie Łukasz Matuszewski wszedł za Krystiana Wawrzyniaka, a na prawą pomoc powędrował Adrian Knefel. Z kolei w środku pomocy za debiutującego Sebastiana Ławniczaka wszedł Kacper Mielnik. W 49 minucie było 3:1 dla naszej drużyny. Wybicie bramkarza gości Pawła Buraka zablokował Norbert Radgowski, który następnie umieścił piłkę w pustej bramce. W 60 minucie na boisko weszli Jacek Biernat oraz kolejny debiutant Kamil Szewczyk, którzy zastąpili Krystiana Bielaka i Krystiana Zbieranta. Tuż po wejściu na boisko Jacek Biernat był bliski strzelenia bramki. Po wrzutce z rzutu rożnego Adriana Knefla piłka po uderzeniu naszego najlepszego strzelca odbiła się od poprzeczki. Ponadto w poprzeczkę kilka minut później uderzył Tomasz Kiszczak, a w słupek Adrian Knefel. W 68 minucie graliśmy w dziesięciu, po tym jak czerwoną kartkę za zobaczenie drugiej żółtej obejrzał Kacper Mielnik. Mimo gry w osłabieniu mieliśmy przewagę. W 70 minucie trener Adam Sadowski wprowadził za Jacka Radgowskiego Mariusza Mocydlarza i przeszliśmy na ustawienie 1-4-4-1. W 72 minucie w pole karne piłkę wrzucił Adrian Bielak a Norbert Radgowski uderzył futbolówkę z 14 metrów przy słupku i zdobył swoją drugą bramkę w meczu. W 80 minucie na boisko wszedł jeszcze wracający po kontuzji Bartosz Smoczyk, który zastąpił Adriana Knefla. Ostatecznie Sokół Kaszowo pokonał Sokoła Ujeździec Mały 4:1. Sędzią meczu był pan Władysław Zimkowski z Godzieszowej.
Kolejny mecz ligowy rozegramy w niedzielę 15 kwietnia o godz. 14 na wyjeździe z Piorunem Koniowo.

Sokół Kaszowo – Sokół Ujeździec Mały 4:1
(gole: Norbert Radgowski 49’ i 72’, Krystian Bielak 37’, Adrian Knefel 40’ – Jewgienij Skorobatko 11’)

Kamil Nowak – Adrian Bielak, Karol Kiszczak, Krystian Zbierant (60 Kamil Szewczyk) – Krystian Wawrzyniak (46 Łukasz Matuszewski), Tomasz Kiszczak, Jacek Radgowski (70 Mariusz Mocydlarz), Sebastian Ławniczak (46 Kacper Mielnik – cz.k. 68’), Norbert Radgowski – Adrian Knefel (80 Bartosz Smoczyk), Krystian Bielak (60 Jacek Biernat). Trener: Adam Sadowski.