Wysoka wygrana w pierwszym sparingu z Piotrkowicami

W niedzielę 22 lipca Sokół Kaszowo w pierwszym meczu sparingowym przed nowym sezonem pokonał na wyjeździe 6:1 Klub Sportowy Piotrkowice. Wysoka wygrana cieszy tym bardziej, że graliśmy bez wielu podstawowych zawodników.

Naszym pierwszym rywalem w przedsezonowym test meczu był KS Piotrkowice, a więc 5. drużyna grupy I klasy B. Na mecz tak naprawdę ledwo się zebraliśmy, dlatego spodziewaliśmy się bardzo ciężkiej przeprawy. W pierwszym składzie z konieczności musiał m.in. zagrać trener Adam Sadowski.
Pierwsza połowa była dość wyrównana. W 13. min pierwsi groźną sytuację stworzyli sobie gospodarze. Po rzucie rożnym i wybitej piłce zawodnik gospodarzy uderzył groźnie przy słupku. Piłkę na aut bramkowy wybił znakomicie dysponowany tego dnia nasz bramkarz Kamil Nowak. W 18 minucie z rzutu wolnego dla Sokoła z 25 metrów minimalnie nad poprzeczką uderzył grający trener Adam Sadowski. W 20 minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Damian Baziuk, którego uderzenie po minięciu golkipera zablokował rozpaczliwą interwencją obrońca Piotrkowic. Także dobitkę Adriana Knefla zablokował drugi z obrońców. W 32 minucie sędzia spotkania Pan Krzysztof Kłopotowski podyktował rzut wolny dla Sokoła z 18 metrów. Do piłki podszedł trener Adam Sadowski, który uderzeniem pod poprzeczkę zdobył gola na 1:0 dla Sokoła. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
Na początku drugiej połowy mogliśmy podwyższyć prowadzenie po tym jak obrońca gospodarzy lobbując swojego bramkarza przedłużką głową, mało co nie wpakował piłki do własnej bramki. W 57 minucie szybki skrzydłowy Piotrkowic urwał się naszemu obrońcy i padając skierował piłkę w kierunku bramki obok Kamila Nowaka. Piłkę z linii bramkowej rozpaczliwą interwencją wybił nasz kapitan Adrian Bielak. W 60 minucie sędzia spotkania podyktował rzut karny za faul w polu karnym na Piotrze Romańczuku. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Norbert Radgowski i było 2:0. Chwilę później zdobyliśmy kolejną bramkę po uderzeniu Damiana Baziuka pod poprzeczkę z 18 metrów po ręce bramkarza. W 64 minucie Piotr Romańczuk z lewej strony podawał do Jacka Radgowskiego, który zwodem minął obrońcę i uderzeniem z lewej nogi z 10 metrów przy słupku zdobył gola na 4:0. W 68 minucie po szybkiej akcji z lewej strony Krystian Wawrzyniak wystawił piłkę na pustą bramkę Kazimierzowi Gilowi, który trafił do siatki z 4 metrów. W 73 minucie po podaniu od Damiana Baziuka sam na sam z bramkarzem wyszedł Adrian Knefel, który zdobył gola na 6:0. W ostatnich 10 minutach groźniejsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze. Jednak kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się nasz bramkarz Kamil Nowak, któremu brawa bili nawet kibice Piotrkowic. W 89 minucie po sytuacji sam na sam napastnik Piotrkowic zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny. Ostatecznie pierwszy sparing z Piotrkowicami zakończył się naszą wysoką wygraną 6:1.
Drugi mecz sparingowy rozegramy w najbliższą niedzielę o godzinie 12 na boisku w Borzęcinie.

KS Piotrkowice – Sokół Kaszowo 1:6
(gole dla Sokoła: Sadowski 32’, N. Radgowski 60’k., Baziuk 62’, J. Radgowski 64’, Gil 68’, Knefel 73’)

Kamil Nowak – Amadeusz Partyka, Adrian Bielak, Kamil Szewczyk – Krystian Wawrzyniak, Piotr Romańczuk, Jacek Radgowski, Adam Sadowski, Norbert Radgowski – Damian Baziuk, Adrian Knefel oraz Kazimierz Gil, Paweł Kuszerski. Trener: Adam Sadowski.