Nieudana inauguracja wiosny
W niedzielę 24 marca na inaugurację rundy wiosennej klasy A Sokół Kaszowo przegrał u siebie wysoko 3:8 z Borem Oborniki Śląskie.
Faworytem niedzielnego meczu z pewnością był wzmocniony w przerwie zimowej Bór Oborniki Śląskie. Skład Sokoła wzmocniło w przerwie dwóch zawodników: Rafał Basa (Barycz Milicz) i Tomasz Radziszewski (UKS Postolin), którzy wrócili do gry w Sokole po grze w innych klubach.
Niedzielne spotkanie miało dwa różne oblicza. W 1. połowie obie drużyny stworzyły świetny i zacięty mecz, który z pewnością podobał się kibicom. W 12 minucie 1:0 prowadził Sokół. Piłkę w środku pola przejął Jacek Radgowski i prostopadłym podaniem wypuścił sam na sam z bramkarzem Damiana Baziuka, który zdobył gola na 1:0. W 15 minucie był już remis 1:1. Po rzucie rożnym i zamieszaniu piłkę z bliska do siatki skierował Dawid Nowak z Boru. W 27 minucie Sokół strzelił bramkę po fantastycznej akcji. Wrzutkę z prawej strony Damiana Baziuka przepiękną główką wykończył Tomasz Radziszewski i było 2:1. Chwilę później było już 3:1. Po szybkiej akcji i podaniu od Tomasza Radziszewskiego, gola w sytuacji sam na sam strzelił Rafał Basa. W 38 minucie Bór strzelił gola po kolejnym rzucie rożnym i uderzeniu z główki Tomasza Wasiaka. Do przerwy było 3:2 dla Sokoła.
Druga połowa miała całkowicie odmienny przebieg. Goście zdominowali naszą drużynę strzelając aż 6 bramek, w tym dwie z rzutów karnych. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gości z Obornik Śląskich aż 8:3.
Teraz naszych piłkarzy czeka tygodniowa przerwa świąteczna. W kolejnym meczu w sobotę 6 kwietnia o godz. 16.00 zagramy mecz derbowy na wyjeździe z Baryczą Milicz.
Sokół Kaszowo – Bór Oborniki Śląskie 3:8
(gole: Damian Baziuk 12, Tomasz Radziszewski 27. Rafał Basa 29 – Dawid Nowak 15, 62k. i 83k., Tomasz Wasiak 38 i 48, Eryk Toda 57 i 67, Hamlet Mkrtchyan 81)
Sebastian Balaga – Adrian Bielak (61' Mariusz Mocydlarz), Tomasz Kiszczak (61' Robert Polis), Artur Balwar – Rafał Basa (71' Piotr Herl), Konrad Nowacki, Jacek Radgowski, Krystian Bielak, Norbert Radgowski – Damian Baziuk, Tomasz Radziszewski.