Kaszowo wygrywa na inaugurację

Po niezwykle emocjonującym meczu Sokół Kaszowo na inaugurację nowego sezonu w klasie A pokonał u siebie 2:1 Spartę Wszemirów. Bramki dla Kaszowa strzelali nowi zawodnicy Andrzej Basa i Mateusz Nizio.
Na pierwszy mecz sezonu trener Maciej Balwar ustawił naszą drużynę w systemie 1-4-5-1. W pierwszym składzie z nowych zawodników debiut zaliczyli: Marcin Michalak (debiut w klasie A!), Konrad Nowacki, Mateusz Nizio i Andrzej Jurczak. W 2. połowie debiut z ławki rezerwowych zaliczył Andrzej Basa.
Przed pierwszym gwizdkiem sędziego Patryka Kubisa na środku boiska kapitan naszej drużyny w meczu inauguracyjnym Krystian Bielak odebrał 3 piłki Adidas z rąk burmistrza Piotra Lecha, wiceburmistrza Łukasza Rokity oraz prezesa OSiR Jacka Biernata.
Sam mecz nasza drużyna powinna zamknąć już w 1. połowie, kiedy to mieliśmy bardzo dużą przewagę i mogliśmy, a nawet powinniśmy wygrywać 4:0. W 7 minucie w sytuacji sam na sam uderzenie Mateusza Nizio pod poprzeczkę wybronił bramkarz Sparty Nikodem Janicki. W 16 minucie mieliśmy rzut karny po tym jak w polu karnym faulowany był Mateusz Iwanicki. Wykonujący jedenastkę Krystian Bielak niestety trafił jednak w poprzeczkę. W 38 minucie Mateusz Iwanicki z prawej strony pola karnego uderzył w słupek. Chwilę później ten sam zawodnik będąc w dogodnej pozycji uderzył ponad poprzeczką. Sparta w 44 minucie miała jedyne groźne uderzenie z 15 metrów obok słupka.
W 2 połowę lepiej weszli goście, którzy przejęli inicjatywę na boisku i dyktowali warunki przez pierwsze 20 minut. Na szczęście żadnej z trzech dobrych sytuacji nasi rywale nie wykorzystali i wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem.
Wszystko co najlepsze w meczu, działo się w ostatnich 10 minutach. W 82 minucie bramkę w dużym zamieszaniu do pustej bramki skierował Andrzej Basa i było 1:0. Do regulaminowego czasu gry sędzia doliczył 5 minut. Kiedy już wydawało się, że wygramy mecz 1:0, goście po pięknym uderzeniu z lewej nogi po długim słupku Jakuba Figury doprowadzili w 94 minucie do wyrównania i było 1:1. Na kaszowskim estadio wydarzyło się jednak coś niesamowitego! Wspaniała akcja naszej drużyny  w ostatnich sekundach meczu. Mateusz Płuska uruchomił na prawym skrzydle R.Basę. Popularny Paradajs po rajdzie wrzucił piłkę do Wiktora Sobkowiaka, który odegrał piłkę do Mateusza Nizio. Debiutant w barwach Sokoła uderzeniem z 8 metrów przy słupku strzelił bramkę na 2:1 w 95 minucie spotkania i został bohaterem meczu!! Ostatecznie chwilę później sędzia zakończył mecz i gracze Sokoła mogli się cieszyć z 3 wywalczonych jakże cennych punktów .
W 2. kolejce klasy A w niedzielę 21 sierpnia o godz. 11 Sokół Kaszowo na stadionie w Prusicach zagra ze spadkowiczem z okręgówki Orłem Prusice.

Sokół Kaszowo – Sparta Wszemirów 2:1
(gole: Andrzej Basa 82', Mateusz Nizio 90+5' – Jakub Figura 90+4')