Zasłużona przegrana ze Spartą Wszemirów

W niedzielę 9 kwietnia podczas meczu 17 kolejki klasy B przegraliśmy na własnym boisku 1:3 mecz ze Spartą Wszemirów. Jedynego gola dla naszej drużyny strzelił Krystian Wawrzyniak.

Rywalem naszej drużyny w meczu 17 kolejki klasy B była Sparta Wszemirów. Nasz niedzielny rywal lepiej spisuje się na wyjazdach, czego potwierdzeniem był niedzielny mecz. Spotkanie układało się całkowicie inaczej niż w rundzie jesiennej, kiedy to wygraliśmy we Wszemirowie 4:0. Tym razem warunki na boisku dyktowała Sparta, która zagrała o wiele lepiej od naszej drużyny i zasłużenie wywiozła z Milicza 3 punkty.
Mecz od samego początku ułożył się dla naszej drużyny fatalnie. Już w 1 minucie goście wyszli szybkim atakiem z lewej strony. Skrzydłowy Sparty wycofał piłkę na 16 metr do nadbiegającego pozbawionego krycia pomocnika Dominika Drańskiego, który z pierwszej piłki uderzył nie do obrony i zdobył bramkę dla swojej drużyny. Generalnie w 1 połowie, jak i w całym meczu piłkę prowadziła Sparta. W 41 minucie napastnik Sparty wyszedł na pozycję sam na sam z Kamilem Nowakiem, ale nasz golkiper znakomicie zachował się w tej sytuacji. Do przerwy było 0:1.
W przerwie z boiska zeszli Łukasz Matuszewski i Norbert Radgowski, a weszli Mariusz Mocydlarz i Krystian Wawrzyniak. Tuż po przerwie w 50 minucie Sparta zdobyła gola 2:0. Prawoskrzydłowy Wszemirowa wbił piłkę po ziemi w pole karne. Futbolówka minęła całą naszą obronę, a skrzydłowy rywali Krzysztof Grys uciekł naszemu prawemu obrońcy i precyzyjnym strzałem pokonał Kamila Nowaka. Chwilę później zdobyliśmy kontaktową bramkę. Damian Baziuk po rajdzie z prawej strony wyłożył piłkę Krystianowi Wawrzyniakowi, który z bliska zdobył gola na 2:1. W 62 minucie Sparta po jednym z ataków w zamieszaniu podbramkowym zdobyła gola na 3:1. Gola strzałem z bliska zdobył Michał Kołodziej. Więcej bramek w meczu nie padło głównie dzięki znakomitej dyspozycji Kamila Nowaka, który wybronił dwie akcje sam na sam. Ostatecznie słabo dysponowany Sokół w pełni zasłużenie uległ 1:3 Sparcie Wszemirów, która rozegrała naprawdę znakomity mecz.
Kolejne spotkanie Sokół zagra za 2 tygodnie po przerwie świątecznej. W niedzielę 23 kwiecie zagramy na wyjeździe z Sokołem Ujeździec Mały, naszymi starymi znajomymi z klasy C.

Sokół Kaszowo – Sparta Wszemirów 1:3
(gole: Krystian Wawrzyniak 51’ – Dominik Drański 1’, Krzysztof Grys 50’, Michał Kołodziej 62’)

Kamil Nowak – Marcin Horbik (82 Przemysław Małecki), Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Norbert Radgowski (46 Krystian Wawrzyniak) – Adrian Knefel (86 Kazimierz Gil), Maciej Balwar, Łukasz Matuszewski (46 Mariusz Mocydlarz), Bartosz Smoczyk – Damian Baziuk, Krystian Bielak (76 Arkadiusz Krupa). Trener: Adam Sadowski.