Zacięty, ale wygrany bój z juniorami Baryczy

W środę 8 marca Sokół Kaszowo pokonał 3:2 juniorów starszych Baryczy Milicz w szóstym meczu sparingowym w tym roku. Gole dla naszej drużyny strzelali: Krystian Bielak, Łukasz Matuszewski i Piotr Romańczuk.

Rywalem naszej drużyny w kolejnym meczu sparingowym była grająca w klasie okręgowej juniorów starszych młoda drużyna Baryczy Milicz, której trenerem jest nasz zawodnik Maciej Balwar. Już w 2 minucie sędzia spotkania Pan Eugeniusz Jankowski podyktował rzut karny dla naszej drużyny za faul w polu karnym na Łukaszu Matuszewskim. Jedenastki niestety nie wykorzystał Damian Smok, którego uderzenie po ziemi przy słupku wybronił bramkarz Baryczy. W 13 minucie juniorzy Baryczy wyszli na prowadzenie 1:0. Po szybkiej kontrze i klepce dwóch ofensywnych graczy, sam na sam z Kamilem Nowakiem wyszedł najskuteczniejszy napastnik młodej Baryczy Adam Górka, który zdobył bramkę dla swojej drużyny. Podopieczni Macieja Balwara w 30 minucie prowadzili 2:0, po tym jak rzut karny wykorzystał Oskar Janiszewski. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
W drugiej połowie nasza gra wyglądała o wiele lepiej. Juniorzy Baryczy stworzyli sobie tylko jedną groźną sytuację z kontry. W 54 minucie sędzia ponownie podyktował rzut karny dla naszej drużyny za faul na Łukaszu Matuszewskim. Do jedenastki tym razem podszedł Krystian Bielak, którego strzał odbił się od słupka i wpadł do bramki. W 70 minucie było 2:2. Po wrzutce z rzutu rożnego pięknego gola strzałem głową zdobył Łukasz Matuszewski. Wynik meczu w 84 minucie ustalił Piotr Romańczuk. Nasz pomocnik pokonał bramkarza juniorów Baryczy pięknym uderzeniem z 17 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Sokół po zaciętym boju pokonał świetnie grających młodych piłkarzy Baryczy Milicz 3:2.
W piątek mamy trening o godzinie 20. Z kolei w niedzielę o godz. 12 gramy na wyjeździe mecz sparingowy z Orkanem Borzęcin.

Barycz Milicz Juniorzy Starsi – Sokół Kaszowo 2:3
(gole: Adam Górka 13’, Oskar Janiszewski 30’k. – Krystian Bielak 54’k., Łukasz Matuszewski 70’, Piotr Romańczuk 84’)

Kamil Nowak – Marcin Horbik (46 Jacek Radgowski), Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Norbert Radgowski – Krystian Wawrzyniak (79 Krystian Adler), Piotr Romańczuk, Łukasz Matuszewski (82 Emil Sobieski), Bartosz Smoczyk (46 Arkadiusz Krupa) – Krystian Bielak, Damian Smok. Trener: Adam Sadowski.