Pogrom Ujeźdźca Wielkiego na zakończenie roku

W niedzielę 12 listopada Sokół Kaszowo na zakończenie rundy jesiennej w klasie B pokonał na milickim stadionie 6:0 Sokoła Ujeździec Wielki. Nasza drużyna zakończyła rundę jesienną na 2. miejscu w klasie B.

Po ubiegłotygodniowym blamażu w meczu derbowym z Postolinem nasza drużyna w meczu Sokołem Ujeździec Wielki za wszelką cenę chciała udanie zakończyć rundę jesienną. Trener Adam Sadowski ustawił drużynę ofensywnie w taktyce 1-4-4-2. W ataku zagrali grający w tym sezonie w pomocy Tomasz Kiszczak i Łukasz Matuszewski.
Mecz ułożył się wyśmienicie dla naszej drużyny. Grający na prawym skrzydle Norbert Radgowski w 2 minucie wbiegł w pole karne obrony Ujeźdźca Wielkiego, zwodem do środka złamał obrońcę i uderzył na bramkę lewą nogą. Uderzenie naszego skrzydłowego zblokował zawodnik gości. Piłka wpadła jednak pod nogi nadbiegającego Tomasza Kiszczaka, który uderzeniem z 10 metrów przy słupku wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie 1:0. W 9 minucie po podaniu od Tomasza Kiszczaka, sam na sam z bramkarzem gości wybiegł Norbert Radgowski, który jednak uderzył w bramkarza. W 11 minucie zdobyliśmy bramkę na 2:0. Po rzucie rożnym egzekwowanym przez Macieja Balwara, piłkę do środka zgrał głową stojący na długim słupku Tomasz Kiszczak. Walczący o piłką Łukasz Matuszewski zgrał futbolówkę do Adriana Bielaka, który uderzył lewą nogą na bramkę Ujeźdźca Wielkiego z 14 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W 17 minucie mieliśmy kolejną świetną okazję do zdobycia bramki. Maciej Balwar podał prostopadłą piłkę do Norberta Radgowskiego, który uprzedził bramkarza gości i trącił piłkę w kierunku pustej bramki. Niestety futbolówka poleciała minimalnie obok słupka. W 24 minucie prowadziliśmy 3:0. Po akcji Macieja Balwara z Norbertem Radgowskim, piłka trafiła na prawym skrzydle do Kacpra Mielnika, który dośrodkował po ziemi w pole karne. Piłkę z bliska celnie uderzył na bramkę Łukasz Matuszewski i było 3:0 dla Sokoła. W 29 minucie Adrian Knefel zgrał piłkę sam na sam z bramkarzem Tomkowi Kiszczakowi, który uderzył obok słupka. W 39 minucie najgroźniejszą sytuację stworzył sobie Sokół Ujeździec Wielki. Po uderzeniu z dystansu piłka trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Miłosza Zbieranta. Do przerwy było 3:0 dla naszej drużyny.
W przerwie niedzielny jubilat Arkadiusz Krupa zmienił na skrzydle Adriana Knefla. W 56 minucie idealną sytuację do zdobycia bramki miał Łukasz Matuszewski, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem lekkim lobem posłał piłkę minimalnie obok słupka. W 60 minucie na boisko weszli Piotr Romańczuk i Jacek Biernat, którzy zastąpili Kacpra Mielnika i Łukasza Matuszewskiego. W 71 minucie było 4:0 dla Sokoła. Po akcji i dośrodkowaniu z prawej strony Tomasza Kiszczaka bramkarz gości odbił piłkę przed siebie, a futbolówkę do siatki lobem z powietrza skierował Arkadiusz Krupa, dla którego był to pierwszy gol w barwach Sokoła. W 74 minucie Tomasz Kiszczak w pierwszej sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza, a minutę później w kolejnej sytuacji sam na sam uderzył minimalnie obok słupka. W 76 minucie Jacek Biernat w dogodnej pozycji uderzył z 10 metrów nad poprzeczką. W 77 minucie będący przed polem karnym Arkadiusz Krupa zgrał piłkę do stojącego na 17 metrze Macieja Balwara, który płaskim uderzeniem pokonał bramkarza z Ujeźdźca Wielkiego i było 5:0. W 79 minucie najlepszą sytuację w meczu stworzyli sobie goście, jednak uderzenie ich pomocnika z 10 metrów przy słupku cudowną paradą wybronił Miłosz Zbierant. W 87 minucie fantastyczny rajd przeprowadził Piotr Romańczuk, który minął kilku zawodników gości i w sytuacji sam na sam jego strzał z ostrego kąta wybronił bramkarz. W 90 minucie po szybkiej kontrze Norbert Radgowski od prawie połowy boiska minął na prędkości obrońców Ujeźdźca Wielkiego, w sytuacji sam na sam minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki. Ostatecznie po świetnym meczu Sokół Kaszowo pokonał 6:0 Sokoła Ujeździec Wielki. Nasza drużyna na koniec rundy jesiennej zajmuje 2. pozycję w tabeli klasy B z 6 punktami straty do KS Łazy.

Sokół Kaszowo – Sokół Ujeździec Wielki 6:0
(gole: T. Kiszczak 2’, A. Bielak 11’, Matuszewski 24’, Krupa 71’, Balwar 77’, Radgowski 90’)

Miłosz Zbierant – Mariusz Mocydlarz, Adrian Bielak, Krystian Zbierant, Marcin Horbik – Norbert Radgowski, Kacper Mielnik (60 Piotr Romańczuk), Maciej Balwar, Adrian Knefel (46 Arkadiusz Krupa) – Łukasz Matuszewski (60 Jacek Biernat), Tomasz Kiszczak (81 Andrzej Maniecki). Trener: Adam Sadowski.